niedziela, 7 sierpnia 2016

Dzień drugi-05.07.2016r.

We wtorek odwiedził nas policjant radziejowskiej prewencji asp.szt. Wojciech Sobiecki. Poruszył on wiele ciekawych tematów. Najpierw opowiedział o niebezpieczeństwach, które mogą nas spotkać podczas wakacji, a dzieci bardzo chętnie mówiły jak ich unikać oraz wymieniały rzeczy, których nie wolno robić. Policjant poruszył również temat uzależnień. Rozmawialiśmy nie tylko o alkoholu, nikotynie i narkotykach ale też o telefonach komórkowych i Internecie.Pan Wojciech Sobiecki przypomniał wszystkim podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów oraz pokazał jak poruszający się po drodze powinni być ubrani po zmierzchu.Następnie przedstawił wyposażenie i ubiór policjanta pilnującego porządku na imprezach masowych takich jak na przykład mecze. Dzieci postanowiły sprawdzić skuteczność tarczy. :)Uczestnicy zajęć mieli też możliwość przebrania się za takiego policjanta.


Na koniec wręczyliśmy panu Wojciechowi Sobieckiemu Certyfikat Przyjaciela Dzieci ze Świetlicy Nowa Wieś oraz gromkimi brawami podziękowaliśmy za przybycie i przekazanie wielu przydatnych w przyszłości informacji.Następnie udaliśmy się na boisko, gdzie dzieci miały czas grać i bawić się na świeżym powietrzu. Największym zainteresowaniem cieszyła się piłka nożna, ale chętnych nie brakowało również do gry w klasy, twistera oraz tenisa stołowego.


Po skończonych grach i zabawach został zorganizowany konkurs plastyczny.  Zadaniem dzieci było stworzenie plakatu pod tytułem "STOP UZALEŻNIENIOM". Wszyscy byli bardzo zaangażowani i starali się w jak najlepszy sposób przekazać, że alkohol, nikotyna, narkotyki oraz zbyt duża ilość godzin spędzonych przed komputerem to rzeczy, których powinniśmy unikać.
Na koniec rozwiesiliśmy plakaty, które tworzyliśmy pierwszego dnia zajęć.


Opiekun: Joanna Karmowska
Autorzy tekstu: Andżelika Ziółkowska i Sandra Kozłowska

Grafika: Wiktoria Gańczewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz