niedziela, 7 sierpnia 2016

Dzień trzeci-06.07.2016 r.

Trzeciego dnia zajęć mimo niesprzyjającej pogody zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze. Na początek odwiedzili nas myśliwi z koła łowieckiego Grzywacz z Radziejowa. Prezes Karol Markiewicz, członkowie: Wincenty Merder, Jan Wojciechowski, Zdzisław Kaźmierczak przedstawili nam pokrótce czym się zajmują oraz dlaczego ich działania są tak ważne.
Zaproszeni goście podzielili dzieci na grupy, a ich zadaniem było wypisać jak najwięcej leśnych zwierząt. Wszystkie zespoły poradziły sobie z zadaniem bardzo szybko i sprawnie. Następnie dzieci miały okazję zadać myśliwym pytania, które ich interesowały. Rozmowom nie było końca.


Na koniec podziękowaliśmy myśliwym za poświęcony nam czas, wręczając Certyfikat Przyjaciela Dzieci ze Świetlicy Nowa Wieś oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Następnie zabraliśmy się za projekt ekologiczny naszego pomysłu, czyli jelonka, którego tworzyliśmy z kartonów, plastikowych butelek oraz wikliny. Dokończeniem projektu zajęły się dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Zborowcu.


Był również czas na tworzenie prac ukazujących pracę leśnika.


Opiekun: Joanna Karmowska
Autorzy tekstu: Andżelika Ziółkowska i Sandra Kozłowska
Grafika: Wiktoria Gańczewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz