niedziela, 7 sierpnia 2016

Dzień pierwszy-04.07.2016 r.

Pierwszy dzień zajęć świetlicowych w Nowej Wsi w ramach projektu "Przystanek Świetlica Wiejska" był pełen wrażeń. Na początek dzieci dobrały się w grupy i pobudzając swoją wyobraźnię wykonały plakaty promujące zajęcia świetlicowe.Następnie uczestnicy zajęć udali się na boisko, gdzie musieli przejść chrzest, aby stać się prawdziwymi piratami i należeć do "braci pirackiej". Czekały tam na nich konkurencje przygotowane przez Jednookiego Szprota (Joannę Karmowską) i Niezłomną Piranię (Anetę Zielińską). 

Pierwsze zadanie polegało na zrobieniu sobie pirackich tatuaży.
Następnie każde dziecko musiało spróbować pirackiego przysmaku jakim były "flaki wieloryba".


Kolejna konkurencja polegała na przeciąganiu liny. Przyszli piraci musieli też szorować pokład, kulać oponę, skakać w workach oraz na piłce. Przechodzili po gałęziach, czołgali się pod krzesłami oraz utrzymywali równowagę idąc po ławce. 

Na koniec było coś co piraci lubią najbardziej, czyli poszukiwanie skarbu (podchody). Kapitan drużyny otrzymał mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie ukryte były pytania. Po odnalezieniu wszystkich wskazówek dotarli do ukrytego skarbu. 

Jednooki Szprot i Niezłomna Pirania stwierdzili, że wszyscy kadeci zasłużyli by być prawdziwymi piratami, dlatego każdemu uczestnikowi wręczyli certyfikat pirata oraz nadali pirackie imię. 

Wszyscy świetnie się bawili i z uśmiechami na twarzach wrócili do swoich domów.Opiekun: Joanna Karmowska
Autorzy tekstu: Andżelika Ziółkowska i Sandra Kozłowska
Grafika: Wiktoria Gańczewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz